Razkrivamo

Dokumenti: Objavljamo popoln in celoten seznam slabih terjatev NKBM, ki so končale na slabi banki, vključno s transfernimi cenami in stopnjami diskontov

Med slabimi terjatvami so podjetja, ki z vračanjem kreditov niso nikoli zamudila niti en dan in so imela več kot 100-odstotno zavarovane terjatve. Seznam je dostopen na dnu prispevka.

12.11.2014 22:32
Piše: Boris Meglič

Bankirjem in vladi: Zahtevamo, da poslujete vsaj na nivoju, ki ga predpisujete branjevkam! Foto: financnitrgi.com

Seznam, ki ga objavljamo na Portalu Plus, tako služi pravici javnosti do obveščenosti. Pravici, da izve, kdo uničuje državo in njen narod, verjetno bolj kot imperialni prostotržni kapitalizem. 

 

Ne pristajamo na to, da nam vlada v imenu reševanja gospodarstva izstavi račun, ki je, kot smo dokazali, celo neupravičen in kaže zgolj prakso, ki nas je že skoraj uničila, ob tem pa nam ne pojasni niti, kaj točno plačujemo, komu in za kaj. 

 

 

Slabih terjatev, ki se jih je NKBM znebila, je bilo kar za 1.022.661.866 evrov. Povprečen transferni diskont (stopnja odpisa dolga ob prenosu na DUTB) je znašal 61,31 odstotka oziroma 646.237.818 evrov, kar pomeni, da je DUTB Kreditni banki Maribor za dobro milijardo izdanih slabih kreditov plačala 374.588.466 evrov, ki smo jih zagotovili davkoplačevalci (ki smo kot lastniki banke utrpeli škodo v banki ob odpisu v višini 646 milijonov evrov in na drugi strani, ko smo morali za DUTB zagotoviti 375 milijonov evrov).

 

 

Prvih 5 dolžnikov

 

Med največjimi dolžniki banki NKBM najdemo na prvem mestu Športni Center Pohorje, ki dolguje 38,5 milijona evrov. Na drugem, tretjem in četrtem mestu so MTB, CG Invest in Alpos, vsak s svojim 30,5-milijonskim dolgom do NKBM. Na petem mestu pa je družba T-2 s 24,5-milijonskim dolgom do NKBM.

 

 

5 najdražjih terjatev, ki jih je od NKBM odkupila DUTB oziroma 5 najbolj usodnih za proračun

 

Na prvem mestu je zopet Športni center Pohorje, katerega dolg do NKBM je DUTB kupila za 21,5 milijona evrov. Na drugem mestu je s 14-milijonskim bremenom za davkoplačevalce Mabra inženiring. Tretje je Primorje s 13-milijonsko transferno ceno, četrti je Euroinvest z 12-milijonsko transferno ceno, na petem mestu pa SGP Tehnik z 11-milijonsko transferno ceno.

 

 

5 največjih "zmagovalcev", ki jim je bila odpisana največja vsota dolga

 

Zavedajoč se dejstva, da 90 odstotkov diskonta pomeni enormno stopnjo, a na koncu je seveda pomemben znesek, smo pregledali tudi te resnične zmagovalce odpisov. Ta del je povzročil predvsem škodo banki (ki je, spet, last davkoplačevalcev, državljanov). Največ je bilo odpisanega CG Investu, in sicer kar 29 milijonov. Drugi je s 27-milijonskim odpisom Alpos, tretji pa z milijonom manj MTB. Četrti je T-2 z 20,5 milijoni odpisanega dolga, peti pa je stari znanec – Cimos s 17 milijoni odpisanega dolga.

 

 

Najbolj usodno napihnjeni dolgovi

 

Na spisku se nahaja kar 22 podjetij, ki jim je bil dolg izbrisan v celoti. Tu je bila ocena tveganja banke očitno najbolj zgrešena. Skupno so dolgovala ta podjetja kar 28,5 milijona evrov. A najhujši udarci za banko pridejo od tistih, ki so imeli najvišje kredite in hkrati najvišji diskont. Med takšnimi izpostavimo predvsem CG Invest, ki je na 30,5-milijonski kredit dobil kar 97-odstotni odpis in je DUTB njegovo terjatev kupila za manj kot milijon evrov. 

 

Tu je še Alpos, ki je bil banki dolžan 30,5 milijona, njegovo terjatev pa je DUTB odkupila z 88-odstotnim diskontom in plačala le 3,5 milijona evrov.

 

Med največjimi "zmagovalci" odpisov so tako še Sava, MTB, T-2, Cimos, Istrabenz, Apertum, MIP, Stavbar, Merkur, Granit, Primorje in drugi.

 

 

Med slabimi terjatvami NKBM so podjetja, ki z vračanjem kreditov niso nikoli zamudila niti en dan in so imela več kot 100-odstotno zavarovanje za prevzete kredite. 

 

Da je bila formula oziroma postopek za določitev slabih terjatev dogovorjena v Bruslju in da je bila narejena zgolj z namenom prikaza vnaprej znanega rezultata, seveda na škodo davkoplačevalcev, smo pisali že v članku z naslovom "Vlada Alenke Bratušek dala 21 milijonov evrov za stresne teste slovenskih bank katerih rezultat je vnaprej uredil državni sekretar Mavko. Nizozemska banka zaradi takšnega poslovanja oškodovancem že plačuje odškodnine". A da bomo prenašali popolnoma zdrave kredite posvečenih in kljub krizi v odplačevanje le-teh prisilili davkoplačevalce, si nismo mislili. 

 

 

Primeri iz kreditnih map

 

CGP, recimo, po naših podatkih nikoli ni zamujal z vračanjem malo več kot 6-milijonskega kredita, ki je bil zavarovan z delnicami Petrola in Telekoma, vrednost zavarovanj pa je presegala 100 odstotkov terjatve. Dolg podjetja CGP je bil prenesen na DUTB po transferni ceni približno 3,5 milijona, pri čemer je bil narejen 42-odstotni oziroma 2,5 milijonov evrov težak diskont na popolnoma zdravem dolžniku, ki svoje obveznosti izpolnjuje tekoče, v rokih, davkoplačevalcem pa je bil vseeno vsiljen dolg tega podjetja.

 

MTB je drugo najhujše podjetje s seznama dolžnikov NKBM. Banki je dolgovalo kar 30,5 milijona, dolg pa je bil zavarovan s 15 hektarji zazidljivih zemljišč in z nedokončanim blokom v centru Maribora. Zakaj je bil tu potreben 90-odstotni diskont oziroma odpis kar 26 milijonov evrov dolga, ni jasno. Jasno je le, da je DUTB to sicer dobro zavarovano terjatev odkupila za pičlih 4,3 milijona evrov in s tem podjetju MTB izničila ogromen, drugi najvišji dolg. Z naslova škode naše državne banke NKBM, ki je v lasti davkoplačevalcev, je v tem primeru v zrak odletelo 26 milijonov evrov, na račun DUTB pa smo državljani položili še 4 milijone evrov, da je to odkupila. 

 

Vizija Holding, recimo, je bila ravno tako prenesena z 42-odstotnim diskontom oziroma 1,2-milijonskim odpisom dolga, pa prav tako ni nikoli zamujala s plačevanjem obveznosti do NKBM niti za en dan. 

 

FMC je prav tako družba, ki nikoli ni zamujala z vračanjem najetega kredita. Od njenega 1,6-milijonskega dolga je bilo odpisanega 0,6 milijona in je bil njen dolg tako prenesen na DUTB za slab milijon.

 

Merkur, na primer, je imel 10-milijonski dolg do NKBM zavarovan s stavbo v Srbiji, ki je vredna 15 milijonov evrov. Njegov 10-milijonski dolg je bil deležen kar 60-odstotnega diskonta oziroma odpisa kar 6 milijonov. Kljub zavarovanju s 15-milijonsko nepremičnino, seveda, kar je davkoplačevalce stalo 3,4 milijona – kolikor je za to plačala DUTB.

 

CBH je podjetje, ki je bilo zavarovano z delnicami Letrike, na DUTB pa je bilo preneseno po transferni ceni 10 evrov za delnico, čeprav podatki kažejo, da je bilo zgodovinsko dno te delnice pri 15 evrih za delnico. CBH je NKBM dolgoval 7,5 milijona evrov, na DUTB pa je šel ta dolg s kar 77-odstotnim diskontom za ceno 1,7 milijona evrov. To podjetje je kasneje kupilo nemško podjetje Mahle za 10,5 milijonov, zato se zdi precej noro, da tega ni prodala kar NKBM in se poplačala, namesto da dela odpis na račun davkoplačevalcev. 

 

 

Zaključni komentar

 

Zdaj vemo, zakaj je bilo potrebno reševanje "bank". Zato namreč, da so lahko te reševale posvečene izbrance, tako da so jih častili odpisovanja kreditov, kar bomo pač plačali davkoplačevalci, ki smo tu zgolj kolateralna škoda in sitneži, ki zahtevamo odgovore v zvezi s tem, kam gre naš denar. Spoznali smo tudi, zakaj je tako težko davkoplačevalcem pokazati specifikacijo računa, ki nam je izstavljen. Zato ker gre očitno za spisek druščine, ki je zagrešila največjo krajo lastnega naroda, medtem ko je ta v najhujši krizi.

 

Več kot jasno je, da smo bili davkoplačevalci, med katerimi je zaradi učinkov gospodarske krize nenazadnje tudi že vse več uboštva, prevarani in izigrani. Še enkrat. Težko je namreč razumeti, zakaj moramo davkoplačevalci vračati dolgove tistih, ki so državo vrgli s tečajev in jo spravili na kolena in še težje, zakaj nihče ne ukrepa. Pri tem se ne unovčuje niti njihovih garancij, niti se ne upošteva, da ti dolgove lahko odplačujejo in tudi jih. Gre za klasično nekaj milijardno prevaro!

 

Seznam, ki ga objavljamo na Portalu Plus, tako služi pravici javnosti do obveščenosti. Pravici, da izve, kdo uničuje državo in njen narod, verjetno bolj kot imperialni prostotržni kapitalizem. 

 

Ne pristajamo namreč na to, da nam vlada v imenu reševanja gospodarstva izstavi račun, ki je, kot smo dokazali, celo neupravičen in kaže zgolj prakso, ki nas je že skoraj uničila, ob tem pa nam ne pojasni niti, kaj točno plačujemo, komu in za kaj. 

 

Če morajo še celo branjevke izdajati račune, na katerih piše kaj kupujemo, koliko je tega, kdo prodaja, od kod je dobil, po kakšni ceni in s kakšnim davkom, bi morali tudi naši bankirji pristajali vsaj na nivo, ki ga država predpisuje branjevkam za poslovanje na tržnicah in pojasniti plačnikom računa, kaj sploh plačujemo, komu, koliko in za kaj. 

 

Zatorej: bankirjem in vladi: zahtevamo, da poslujete vsaj na nivoju, ki ga predpisujete branjevkam! 

 

 

Strategija parazitov

 

O strategiji parazitov, ki bi radi svoje dolgove preko DUTB prenesli na ramena davkoplačevalcev prav na način, kot je prikazan pred vami, je bilo prelitega že veliko črnila, storjenega pa prav nič. Njihova strategija je preprosta in primitivna, tako kot so bili v resnici primitivni vsi nategi naroda, ki se jih je slovenska politika, ki ima zgolj to srečo, da večina misli, da je naš interes to, da oni upravljajo z vsemi podjetji in v njih uveljavljajo svoj interes na račun našega.

 

Primer: Če bi bil Portal Plus dolžan NKBM 10 milijonov in bi imel dobre povezave s politiko, bil pa bi pokvarjen vsaj toliko, da se ne bi sekiral, ko bi se šel korupcije na vaš račun, bralci, bi se na DUTB dogovoril, da se opravi prenos z 90-odstotnim diskontom, kar bi pomenilo, da bi DUTB za tak dolg plačala 1 milijon, 9 milijonov pa bi bilo pač škode na bilanci banke. Za tem bi recimo Kizo, ki ni obstoječi lastnik Portala Plus, odprl podjetje na Cipru, se sprehodil iz Limassola do Ljubljane in se na DUTB dogovoril, da za Portal Plus plača ne le en, ampak kar dva milijona evrov, Portal Plus pa bi svoje bilance osvobodi 8 milijonskega bremna in ostal v rokah istega uredništva in istih lastnikov.

 

Zakaj Kizo? Zato ker država prepoveduje, da bi dolg po nižji ceni nazaj kupil tisti, ki ga je ustvaril in misli, da je zvita bolj kot nekdo, ki ve za obstoj, recimo Cipra. Zakaj na DUTB? Zato ker boste tako vi, davkoplačevalci, vračali dolgove Portala Plus, medtem ko bi lahko portal že najemal nove. Drži. To je Slovenski "know-how". Priznajte: Slovenci obvladamo! In priznajmo tudi, da je ta metoda precej bolj sofisticirana kot ideja nacionalnega interesa, ki je nismo in nismo znali razkrinkati, ker smo seveda bili ogorčen boj proti neoliberalcem.

 

 

Seznam terjatev, prenesenih iz NKBM na DUTB

 

Seznam objavljamo v celoti, bralcem pa naj pojasnimo, da smo dokumente prepisali, originale pa hranimo v uredništvu. Prepričani smo namreč, da so dokumenti označeni.

 

Bralcem pojasnjujemo, da se pred vami nahaja seznam, ki v sebi skriva vse povezave med politiko in gospodarstvom, ki so državo vrgle na kolena, državljanom pa zapravile prihodnost.

 

Podroben interaktivni seznam lahko odprete tudi v svojem oknu na tej povezavi

Slabe terjatve NKBM

Sortiraj po filtru:
TranšaPodjetjeIzpostavljenost podjetij do NKBM - dolžniki (koliko je bilo posamično podjetje dolžno banki NKBM) SKUPNO: 1.022.661.866 EURDiskont v odstotkih (Ko je DUTB prevzela dolg do NKBM je zahteva naslednje popuste) POVPREČNO: 61,31 odstotkovDiskont v evrih. (Številke prikazujejo razliko med dolgom, ki so ga imela podjetja do NKBM in zneskom, za katerega DUTB odkupila dolgove NKBM) SKUPNO: 646.237.881 EURTransferna cena dolgov (Koliko je za posamičen dolg plačala DUTB) SKUPNO: 374.588.466 EURIzpostavljenost do NKBM - dolžniki. Dokument DUTB. SKUPNO: 982.067.077 EUR
1ACH d.d. Ljubljana4.041.790-41,531.678.5502.363.2404.041.790
1ALPINA d.o.o.12.025.499-36,634.405.1607.620.33912.025.499
1Alpina Holding d.d.2.642.609-40,801.078.0891.564.5202.642.609
1CIMOS d.d.21.997.990-77,8017.113.7214.884.26921.997.990
1CIMOS TAM Ai d.o.o.8.372.430-34,672.902.9015.469.5298.372.430
1CPM d.d., v stečaju12.960.383-41,595.390.1097.570.27411.929.479
1ES GORICA d.o.o.2.156.893-58,111.253.394903.4992.130.108
1GREP d.o.o.9.078.017-46,814.249.6924.828.3259.078.017
1GTC KOPE d.o.o.4.486.566-61,032.738.2591.748.3074.486.566
1INGRAD GRAMAT d.d. v stečaju91.942-47,2343.42848.51483.222
1KONSTRUKTOR GRANSTRANS d.o.o. v stečaju785.489-96,58758.59726.892785.489
1KONSTRUKTOR INVEST d.o.o. v stečaju1.698.914-100,001.698.914001.698.914
1KONSTRUKTOR VGR d.o.o. v stečaju7.106.516-61,934.401.3782.705.1385.998.758
1KRAŠKI ZIDAR d.d. v stečaju2.915.098-24,23706.2972.208.8012.915.098
1MAKSIMA INVEST d.d. vstečaju5.488.748-86,554.750.323738.4255.488.748
1MERKUR d.d.10.280.053-66,976.884.2783.395.7757.567.591
1Mersteel d.o.o.12.030.623-79,599.574.6182.456.00512.030.623
1MLM d.d.19.627.620-48,709.558.38110.069.23919.277.620
1MLM STORITVE d.o.o. v stečaju2.516.812-28,25711.0371.805.7752.516.812
1RIKOM d.o.o.883.257-32,67288.533594.724880.006
1SISTEMSKA TEHNIKA d.o.o.105.769-42,2044.63861.131104.586
1SKUPINA VIATOR & VEKTOR d.d. v stečaju3.698.675-69,872.584.2611.114.4143.698.675
1SMUČARSKI KLUB BRANIK MARIBOR766.950-64,00490.853276.097766.950
1ŠPORTNI CENTER POHORJE d.o.o.38.472.758-43,5616.756.96421.715.79438.391.957
1TOSIN d.o.o.619.728-66,60412.714207.014619.728
1TT-Trgotehna d.o.o. v stečaju3.760-100,003.760003.760
1TVM d.o.o. v stečaju9.344.357-69,086.455.0182.889.3399.344.357
1VIATOR & VEKTOR LOGISTIKA d.o.o. v stečaju76-100,00760076
2ABCFIN d.o.o. v stečaju14.286.721-72,0310.291.2343.995.48714.286.721
2APERTUM d.o.o.12.558.405-77,769.765.4392.792.96612.558.405
2BIOPLIN GJERKEŠ, BRANKO GJERKEŠ s.p.14.637.639-40,515.929.6418.707.99814.637.639
2BIOPLIN VARGAZON d.o.o.9.461.647-70,956.713.0152.748.6329.461.647
2CBH d.o.o.7.476.059-77,265.776.3561.699.7037.476.059
2ELEKTROKOVINA PN d.o.o.7.581.152-62,924.770.2372.810.9157.577.074
2EUROINVEST d.o.o.22.316.221-44,9510.031.62812.284.59322.106.468
2FOTO TABOR STORITVE IN TRGOVINA ZORAN MARKOVIČ s.p.6.835.783-59,274.051.7962.783.9876.835.783
2GRANIT d.d. v stečaju18.180.213-61,8111.237.4406.942.77317.826.371
2HORIZONT SKUPINA d.o.o.6.586.426-50,903.352.6423.233.7844.564.368
2IGD HOLERMUOS d.o.o.2.820-100,002.820002.780
2KOROŠKA TRGOVINA d.d. v stečaju2.376.527-22,26528.9351.847.5922.376.527
2MESTNA VRATA d.o.o.10.616.937-23,992.547.0948.069.84310.561.317
2MONTAVAR METALNA NOVA d.o.o. v stečaju7.077.995-54,003.822.1033.255.8927.064.229
2MOTVOZ d.d. Grosuplje258.523-41,59107.513151.010258.523
2MTB d.o.o. v stečaju30.597.471-85,9026.283.8034.313.66830.275.196
2NOVOLES d.d. Straža v stečaju1.023-100,001.023001.023
2POM-INVEST d.d v stečaju9.893.901-100,009.893.901009.893.901
2PRINT DIVISION d.o.o.6.994.029-99,166.934.96059.0696.994.029
2RIG d.o.o. v stečaju7.270.156-100,007.270.156007.270.156
2RIMSKE TERME d.o.o. v stečaju4.151.883-72,212.998.1921.153.6912.962.196
2SAVSKI BREG d.o.o.14.991.363-71,6510.741.5374.249.82614.991.363
2STAVBAR GRADNJE d.o.o. v stečaju19.013.919-73,5213.978.5775.035.34215.886.083
2TRGOAVTO KOPER d.d. v stečaju3.621.906-30,881.118.4412.503.4653.621.906
2ULTRAPAC d.d.862.023-62,27536.782325.241862.023
3ABC NALOŽBE d.o.o.510.210-65,51334.234175.976510.210
3AGENCIJA LUKA d.o.o. v stečaju2.261.754-88,291.996.984264.7702.261.754
3AKUBAT d.o.o.4.985.731-60,833.032.7921.952.9394.985.731
3ALMONT PVC d.o.o. v stečaju474.683-83,59396.80977.874474.683
3ALUKOMEN d.d. v stečaju698.131-70,77494.094204.037698.131
3ALUKOMEN HOLDING d.d.1.769.917-100,001.769.917001.641.147
3BARPAL d.o.o. v stečaju1.397.380-70,71988.144409.2361.397.380
3BIO GORIVA d.o.o.479.982-41,55199.443280.539479.982
3BIOPRODUCT d.o.o. Slovenske Konjice v stečaju2.110.175-82,771.746.551363.6242.110.175
3CAFFE-TROPIC Žalec d.o.o.1.218.960-56,25685.642533.3181.218.960
3CASA SOL d.o.o.1.185.504-70,48835.573349.9311.185.504
3DEKANTER d.o.o.2.095.899-76,611.605.639490.2602.095.899
3DELO REVIJE d.d. v stečaju5.225.273-85,584.471.576753.6975.225.273
3DIZAJN HOTELI d.o.o.3.281.382-34,461.130.8132.150.5693.281.382
3DODOMA INVEST d.o.o.4.181.079-55,202.308.0051.873.0744.181.079
3DUKA INVEST d.o.o.1.120.703-31,27350.468770.2351.120.703
3DUMIDA d.o.o. v stečaju2.359.035-41,76985.0591.373.9762.358.625
3ECO POWER - CEA d.o.o. v stečaju1.189.872-78,62935.485254.3871.189.872
3EKO - NAFTA d.o.o.1.512.735-38,50582.398930.3371.512.735
3EPI - PACK d.o.o.1.399.139-56,09784.714614.4251.399.139
3ERIGO d.o.o.2.128.978-39,79847.1691.281.8092.128.978
3FERLINC d.o.o. Stečaju3.414.929-91,403.121.329293.6003.281.300
3FLM d.o.o. / FINEA d.o.o.2.761.354-83,852.315.288446.0662.761.354
3FLORINA d.d.3.646.224-65,662.394.2111.252.0131.720.800
3FLUID d.o.o. v stečaju2.684.770-89,972.415.602269.1682.684.770
3GAMA d.o.o.3.258.918-56,461.839.9741.418.9443.258.163
3GEOIN d.o.o. v stečaju2.004.926-73,891.481.479523.4472.004.926
3GIMPEX d.o.o. Novo Mesto v stečaju256.428-41,62106.733149.695256.428
3GIP ART d.o.o.2.473.289-68,931.704.880768.4092.473.289
3GLOBUS d.o.o.1.642.940-57,31941.567701.3731.642.198
3GRADIS GRADNJE PTUJ d.d. v stečaju3.053.895-75,472.304.689749.2063.018.620
3HESSOL & ESSOL d.o.o.1.984.265-64,101.271.868712.3971.984.265
3HOČKA KOČA d.o.o.3.413.168-91,003.106.151307.0173.413.168
3HORIZONT INŽENIRING, HRIBŠEK SREČKO s.p. v stečaju2.743.418-27,57756.3401.987.0782.743.418
3HOSTING d.o.o.4.777.453-45,802.188.0032.589.4504.777.453
3HVALEC MARJAN s.p. - AVTOHIŠA HVALEC - TRGOVINA SER1.149.892-69,16795.236354.6561.149.892
3INTERLES d.o.o. v stečaju2.024.129-44,06891.8241.132.3052.021.302
3INVESTICIJSKE NEPREMIČNINE d.o.o. v likvidaciji5.265.231-51,302.700.9472.564.2845.265.231
3IZOLACIJA KEPIC d.o.o. v stečaju4.258.761-33,191.413.5452.845.2164.258.761
3KITEC d.o.o. v stečaju1.835.519   1.835.519
3KLEMETAL d.o.o.1.302.503-36,83479.700822.8031.301.181
3KLJUČAVNIČARSTVO VALAND d.o.o.1.917.562-89,051.707.662209.9001.917.562
3KOBALT d.o.o.3.005.555-79,972.403.503602.0523.005.555
3KOMUNIKACIJA d.o.o.2.322.787-94,872.203.584119.2032.322.787
3KOŠAKI TMI d.d.2.669.472-30,92825.3991.844.0732.669.472
3KRONEX d.o.o.2.641.303-35,71943.3221.697.9812.641.303
3KSV Kovinsko strojno vzdrževanje Krško d.o.o.1.186.578-29,45349.426837.1521.186.578
3KTT Raka d.o.o. v stečaju5.748.060-54,903.155.5892.592.4715.745.761
3LAGUNA - CRATER d.o.o. v stečaju2.212.273-90,682.006.189206.0842.212.273
3LESNA TIP Otiški Vrh d.d.2.272.256-47,781.085.7711.186.4852.272.256
3LGM d.d. v stečaju2.234.785-88,911.986.959247.8262.234.785
3LIV KOLESA d.o.o.6.884.607-41,542.859.5954.025.0126.884.607
3MABRA inženiring d.o.o.23.188.679-38,889.016.52214.172.15714.205.235
3MARTEX d.o.o.2.379.721-28,15669.9231.709.7982.379.721
3MEBLO A + A Nova Gorica d.o.o. v stečaju21.830-41,909.14612.68421.830
3MESARSTVO BOBIČ d.o.o. Škocjan1.437.996-58,83845.909592.0871.437.996
3MODRA PREMICA d.o.o. v stečaju2.448.995-85,602.096.366352.6292.448.995
3MTK MARKETING d.o.o. v stečaju5.155.354-92,804.784.122371.2324.235.299
3MTT TEKSTIL d.o.o.2.715.404-25,75699.3082.016.0962.715.404
3NAFTA - PETROCHEM d.o.o.1.499.312-24,46366.7631.132.5491.499.312
3NEMESIS NEPREMIČNINE d.o.o. v stečaju2.118.062-51,831.097.6921.020.3702.118.062
3PETOVIA AVTO Ptuj d.o.o.1.293.756-39,72513.866779.8901.293.756
3PINUS TKI d.d.7.252.151-37,412.713.0634.539.0887.251.579
3PREDENCE d.o.o.5.226.271-40,872.136.1483.090.1235.226.271
3R - TREND d.o.o.1.171.523-91,161.067.967103.5561.171.523
3REALEST d.o.o.895.288-29,37262.919632.369895.288
3RIAG d.o.o.2.298.194-53,241.223.5741.074.6202.298.194
3SAVABETON d.o.o. Boštanj3.638.190-33,191.207.5052.430.6853.638.190
3SCARBO d.o.o.1.012.332-61,96627.279385.0531.012.332
3SEPTEM d.o.o. v stečaju1.226.191-55,26677.615548.5761.226.191
3SET d.o.o.123.443-41,5451.27972.164123.443
3SGP TEHNIK d.d.18.674.502-41,697.785.96810.888.53418.622.407
3SLOG INTERIER d.o.o. v stečaju1.198.067-49,41591.956606.1111.198.067
3SPLOŠNO KLJUČAVNIČARSTVO MARJAN FEKONJA s.p.1.153.654-32,12370.592783.0621.153.654
3STRŽENICA d.o.o.1.286.856-67,42867.562419.2941.286.856
3ŠTURM d.o.o.2.390.154-68,231.630.858759.2962.390.154
3TDR METALURGIJA d.d. v stečaju1.047.077-100,001.047.077001.047.077
3TEHCENTER d.o.o.1.426.341-43,23616.553809.7881.426.341
3TEKSTINA d.d. Ajdovščina1.270.871-30,69390.003880.8681.270.871
3TELE 59 d.o.o.3.368.261-71,542.409.492958.7693.368.261
3TENUS d.o.o.1.528.548-82,551.261.851266.6971.528.548
3TOMING - CONSULTING d.o.o.3.130.478-60,381.890.0291.240.4493.130.478
3VIZING d.o.o. v stečaju1.709.603-92,021.573.141136.4621.708.205
3VSE ZA LABORATORIJ d.o.o.3.299.013-56,861.875.8681.423.1453.299.013
3ZLATA MONETA II d.d.2.938.542-79,502.336.050602.4922.938.542
41 A FRONTE d.o.o. v stečaju610.282-46,84285.829324.453610.282
43MBA d.o.o.898.431-76,16684.259214.172898.431
4A & R REBELLION d.o.o. v stečaju736.495-67,55497.501238.994735.695
4ABC POMURKA INTERNATIONAL d.d. v stečaju4.188.163-57,012.387.8601.800.3034.188.163
4AERO d.d.156.120-41,5464.84991.271156.120
4AGROSERVIS d.d.1.911.728-92,191.762.420149.3081.911.728
4AHA EMMI d.o.o.8.499.666-44,103.748.2484.751.4188.499.666
4AHA MIDAS d.o.o.880.119-35,08308.762571.357880.119
4AHA PLASTIK d.o.o.4.297.759-47,842.056.0232.241.7364.297.619
4ALMONT d.o.o. v stečaju8.123.004-92,597.521.061601.9438.118.880
4ALPOS d.d. v stečaju30.433.757-88,7227.002.1453.431.61229.443.632
4AMINT d.o.o. v stečaju637.696-42,07268.284369.412637.696
4APARTMAJI NOBELUS d.o.o. v stečaju675.648-100,00675.64800675.648
4ARMING d.o.o. v stečaju219.342-42,5293.265126.077219.342
4AVTO TABOR d.o.o.523.157-84,25440.74582.412523.157
4AVTOHIŠA ODAR d.o.o. v stečaju77.063-41,5432.01545.04877.063
4CENTER NALOŽBE d.d. v stečaju6.804.970-48,043.269.1263.535.8446.804.970
4CG INVEST d.d. v stečaju30.513.123-97,1929.655.684857.43925.952.860
4CGP d.d.6.031.198-41,532.504.7843.526.4146.031.198
4CM Celje d.d. v stečaju4.275.951-45,201.932.7472.343.2044.275.951
4CPK d.d.1.028.516-41,53427.152601.3641.028.516
4DAV d.o.o.896.389-29,29262.552633.837896.389
4DIAMANT d.o.o. v stečaju554.051-76,99426.575127.476554.051
4DOM KAPITEL d.o.o.606.039-63,30383.598222.441606.039
4DOM MIKSAJLO d.o.o.776.379-56,33437.372339.007776.379
4DON IZOLA d.o.o.879.320-75,24661.621217.699879.320
4DZS d.d.1.495.866-100,001.495.866001.495.866
4FINAL d.d. Nova Gorica v stečaju879.551-46,41408.175471.376879.488
4GRADIS CELJE d.d. v stečaju7.917.639-94,047.445.415472.2247.917.639
4Gradis skupina G d.d.261-100,0026100261
4GSI d.o.o.963.279-56,43543.561419.718963.279
4HARMONIJA CO., d.o.o. v likvidaciji976.755-49,35482.035494.720976.755
4Hoteli Bernardin d.d.333.458-100,00333.45800333.458
4IKA Ajdoviščina d.d. v stečaju571.135-53,43305.162265.973571.135
4INDA INŽENIRING d.o.o.785.967-58,13456.878329.089785.967
4INSTALACIJE d.d. v stečaju966.733-100,00966.73300965.481
4ISTRABENZ d.d.10.635.734-78,278.324.9332.310.80110.635.734
4ISTRABENZ TURIZEM d.d.12.702.966-31,644.019.2138.683.75312.702.966
4JAVOR Pivka d.d. v likvidaciji375-100,0037500375
4JOMAC d.o.o.957.988-49,75476.610481.378957.988
4KAMENKRAS Opatje selo d.o.o.817.638-29,54241.564576.074817.638
4KEOR d.o.o.807.293-71,83579.879227.414807.293
4KETEKS d.o.o.538.360-53,92290.270248.090538.360
4KOVINOTEHNA MKI d.o.o. v stečaju (v prisilki)3.039.869-87,122.648.416391.4532.478.278
4KRISTAL MARIBOR d.d.852.939-20,49174.746678.193852.939
4LESIMPEX d.o.o. v stečaju679.706-79,12537.751141.955679.706
4LITOSTROJ RAVNE d.o.o.293.171-41,59121.926171.245293.171
4MANAMA GRADNJE d.o.o.881.930-53,76474.133407.797881.930
4METEORIT d.o.o.4.387.883-35,251.546.7852.841.0984.354.048
4MIM d.o.o.773.144-69,88540.259232.885773.144
4MIP d.d. v stečaju16.733.399-71,9012.031.5974.701.80216.733.399
4MOTUS CEE d.o.o.2.430.927-43,801.064.8211.366.1062.430.927
4MURA d.d. v stečaju4.085.111-92,743.788.334296.7774.085.111
4NFD HOLDING d.d.6.178.298-63,143.901.1052.277.1936.178.298
4NIVO d.d.202.066-41,5483.946118.120202.047
4NOVI GLAS d.o.o.749.861-41,04307.772442.089749.861
4PARON d.o.o.2.431.287-53,841.308.8931.122.3942.431.287
4PC KOMENDA d.o.o.5.456.761-33,571.831.6253.625.1365.456.761
4POLOPLUS d.o.o.748.743-69,13517.585231.158748.743
4POMURKA d.d. Murska Sobota v stečaju2.408.387-83,712.016.023392.3642.408.387
4PORTAL d.o.o. Tolmin v stečaju1.007.286-52,66530.449476.8371.007.286
4POŠTRAK d.o.o.599.233-53,58321.094278.139578.094
KOMENTIRAJTE
PRIKAŽI KOMENTARJE
2
Koronakriza, brez panike: Banka Slovenije lahko državi Sloveniji mirno "posodi" 13 milijard evrov!
9
27.05.2020 21:00
Pred dnevi sem objavil širši tekst s pregledom denarnega sistema in v njem izpostavil dokaj smelo trditev, in sicer: Glede na ... Več.
Piše: Bine Kordež
Dosje Livar: Kako so plenili po največji slovenski livarni, ki ji grozi celo stečaj
9
26.05.2020 23:05
Največja livarna v Sloveniji s sedežem v Ivančni Gorici, ki skupaj s proizvodnim obratom v Črnomlju zaposluje 750 delavcev, je ... Več.
Piše: Uredništvo
Dosje Slovenski gozdovi, 1. del: Vsak dan nam iz naših državnih gozdov pokradejo za najmanj 40.000 evrov!
6
25.05.2020 22:00
V tednu slovenskih gozdov, s čemer želimo posebej izpostaviti pomembnost tega vprašanja, začenjamo s serijo člankov o ... Več.
Piše: Uredništvo
Ko profesor javno piše predsedniku: O dezinfekciji toksične slovenske medijske scene
13
21.05.2020 20:42
Spoštovani gospod predsednik, glede na vaš osebni ugled in ugled vaše institucije vas pozivam, da organizirate javno razpravo o ... Več.
Piše: Uredništvo
SODNA PORAVNAVA: Opravičilo Marku Kolblu in družbi Europlakat, d.o.o.
0
19.05.2020 17:00
V skladu s sodno poravnavo, sklenjeno na podlagi 307. člena Zakona o pravdnem postopku 15. maja 2020 na Okrožnem sodišču v ... Več.
Piše: Uredništvo
Kako rešiti slovenski turizem? Če ne bo hitre akcije in denarja, se nam obeta katastrofa!
1
15.05.2020 12:00
Koronavirusna epidemija bo resno prizadela slovenski turizem. Letošnja sezona bo zdesetkana, to je verjetno neizogibno. Turizem ... Več.
Piše: Bine Kordež
Začenja se lov na novega ustavnega sodnika ali sodnico: Kdo so kandidati političnih strank?
4
13.05.2020 00:20
Sedem bo kandidatov za izpraznjeno sodniško mesto na Beethovnovi, so nam namignili zaupni viri. Objavljamo vsa imena, ki po ... Več.
Piše: Andrej Černe
Zdravstvo po epidemiji: Kateri so trije temeljni pogoji za ureditev slovenskega zdravstva
3
12.05.2020 00:28
Dvanajst uglednih slovenskih zdravnikov je na portalu zdravstvo.si objavilo poziv vsem odločevalcem, zlasti pa zakonodajalcem, ... Več.
Piše: Uredništvo
Poziv finančnemu ministru Andreju Širclju: Ne ponavljajte zablode s TEŠ 6, ustavite projekt Drugega tira!
9
08.05.2020 23:30
Ali bo koronavirus pripomogel k novemu razmisleku in drugačnemu odnosu do največjih državnih investicij? Nujna je revizija ... Več.
Piše: Vili Kovačič
Blaž Zgaga je Deutsche Welle zakuhal mednarodni novinarski škandal, jezni in užaljeni Nemci se zdaj branijo z aroganco
25
07.05.2020 23:40
Nagrada za svobodo govora, ki jo je od Deutsche Welle prejel tudi slovenski novinar Blaž Zgaga, je po besedah generalnega ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
"Evrozadolževanje" v času epidemije: Slovenija lahko "pokuri" še dobrih 5 milijard evrov, ki jih verjetno nikoli ne bo treba vrniti!
9
06.05.2020 22:50
Od kod kar naenkrat toliko denarja, se marsikdo sprašuje v aktualnih razmerah, ko države skoraj že tekmujejo med seboj, katera ... Več.
Piše: Bine Kordež
Medijske žrtve koronavirusa: Govorica telesa glavnih igralcev t.i. afere Maske v oddaji Tarča
32
01.05.2020 23:55
Oddaja Tarča se bo zapisala v zgodovino medijskega poročanja po najmanj dveh vidikih. Najprej zato, ker gre za pomembno oddajo ... Več.
Piše: Edvard Kadič
Bitenc proti Bitencu: Kako bi zmešnjava zaradi Marka Bitenca in Marka Bitenca lahko zatresla vladno koalicijo
34
29.04.2020 23:30
Pred nami je nadaljevanje prve epizode nove televizijske serije Maske, v kateri so ministra Počivalška obtožili, da je po ... Več.
Piše: Uredništvo
Kaj vse so vam mediji zamolčali o ozadju afere Maske, pa bi bilo pošteno, da bi vam povedali
25
25.04.2020 01:45
Slovenija ima novega heroja, ki dobiva dimenzije stripovskega junaka, njegovo ime se že pojavlja na grafitih. V nekoliko ... Več.
Piše: Uredništvo
Ko mešetarjenje okoli lokalnega avtomobilskega salona razkrije vse slabosti nacionalne okoljske zakonodaje
3
19.04.2020 23:15
Zgolj usoda oziroma višja sila, če smo bolj natančni, je poskrbela, da se saga o načrtovanem avtomobilskem salonu luksuznih ... Več.
Piše: Uredništvo
Konfucijev svet, 2.del: Kaj je prava vloga vlade in kako naj se ljudem vlada?
0
19.04.2020 09:00
Knjiga o Konfuciju ameriškega novinarja Michaela Schumana v prevodu Uroša Kalčiča ni klasična biografija, ki bi se ukvarjala ... Več.
Piše: Uredništvo
Ko bo epidemije koronavirusa konec, pride na vrsto manjše zlo: menjave nekaterih šefov državnih podjetij
4
16.04.2020 02:20
Vlada je naposled le ustregla pričakovanjem medijev in javnosti ter imenovala celjskega odvetnika Janeza Stuška za novega ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
ARSO deluje zakonito in pravočasno, zavrača navedbe o "šlampariji"
0
15.04.2020 18:00
V skladu s 26. členom Zakona o medijih vam pošiljamo zahtevek za popravek ter prikaz drugih dejstev in okoliščin. Zahteva za ... Več.
Piše: Uredništvo
Človeške in socialne stiske med epidemijo: "Otroci so preveč jedli, zmanjkalo nam je vsega."
4
14.04.2020 17:00
V sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Ljubljana Moste Polje objavljamo šest zgodb, ki bodo marsikoga od vas pretresle in ... Več.
Piše: Uredništvo
Prisilno degradiran razvojni in izvozni potencial IZUM in COBISS.Net: Kje smo in kje bi lahko bili?
2
13.04.2020 23:00
V državah Zahodnega Balkana je blizu 1300 nacionalnih, splošnih, visokošolskih in specialnih knjižnic ter več tisoč šolskih ... Več.
Piše: Tomaž Seljak
1 2 3 4 5  ... 

Najbolj brano

01/
Uredniški komentar: Zakaj je v resnici odstopil Dejan Židan in kdo se mu je odrekel
Dejan Steinbuch
Ogledov: 4.277
02/
Dosje Slovenski gozdovi, 1. del: Vsak dan nam iz naših državnih gozdov pokradejo za najmanj 40.000 evrov!
Uredništvo
Ogledov: 4.764
03/
Dialog s kolesarjem: "Da vas ni sram, ko po televiziji zagovarjate Janšo!"
Dimitrij Rupel
Ogledov: 3.102
04/
Dosje Livar: Kako so plenili po največji slovenski livarni, ki ji grozi celo stečaj
Uredništvo
Ogledov: 1.771
05/
Ko profesor javno piše predsedniku: O dezinfekciji toksične slovenske medijske scene
Uredništvo
Ogledov: 1.908
06/
Prebudite se! Prava gospodarska kriza šele prihaja. Njenih razsežnosti ne zna nihče napovedati, kaj šele zmodelirati.
Mark Stemberger
Ogledov: 1.835
07/
352 milijonov evrov za "turistične bone" Slovencev utegne pripeljati celo do prezasedenosti naših turističnih kapacitet!
Bine Kordež
Ogledov: 1.567
08/
Vrnitev vestfalske države: Posledice pandemije Covid-19 za mednarodne odnose
Božo Cerar
Ogledov: 1.402
09/
Devet življenj Boruta Jamnika: Cerarjeva vlada vabi tuje investitorje, Jamnik pa jih preračunljivo odganja
Uredništvo
Ogledov: 11.873
10/
Koronakriza, brez panike: Banka Slovenije lahko državi Sloveniji mirno "posodi" 13 milijard evrov!
Bine Kordež
Ogledov: 1.172