Opazili smo
Karl Becker: mož, ki je v nedeljo zvečer osvojil Ameriko
Drugo televizijsko soočenje med Donaldom Trumpom in Hillary Clinton je bilo v več pogledih revolucionarno, kajti tako nizko se predsedniška kampanja v Združenih državah Amerike še nikoli ni spustila. Toda sredi tega primitivnega verbalnega viharja med demokratsko kandidatko in republikanskim izzivalcem se je pojavil Karl Backer in z enim samim preprostim vprašanjem v politični in medijski prostor vrnil nekaj normalnosti, predvsem pa človeškega dostojanstva.
Ključne besede:
Karl Becker
Donald Trump
Hillary Clinton
volitve
ZDA
Karl Becker je po nedeljskem TV soočenju med Trumpom in Clintonovo še vedno nedoločen.
Kdo za vraga je Karl Becker? Ameriška socialna omrežja so po nedeljskem soočenju obeh predsedniških kandidatov slavila ime tega moža, ki se pred tem nikoli ni pojavil v medijih. "Regular dad" iz Washingtona v zvezni državi Missouri je po poklicu prodajalec in oče dveh odraščajočih otrok, od katerih bo 18-letna hči 8. novembra prvič volila. Ko se je drugo besneče predsedniško soočenje med Hillary Clinton in Donaldom Trumpom po več kot uri in pol bližalo koncu in je ostal čas še za zadnje vprašanje publike v studiu, je dobil v roke mikrofon Karl Becker. Z glasom, ki je izdajal nekaj treme, je oba kandidata prosil, če bi lahko vsak od njiju povedal eno pozitivno stvar, ki jo spoštuje na drugem. Njegovo vprašanje, ki pravzaprav ni bilo prav vprašanje, je sprožilo bučen aplavz, oba kandidata pa pripravilo do tega, da sta enkrat za spremembo med seboj vzpostavila normalen dialog. Hillary je dejala, da pri Trumpu najbolj spoštuje njegove otroke, Trump pa je povedal, da ceni njeno vztrajnost in odločnost.
Karl Becker, obraz tiste prave in še vedno zelo normalne Amerike.
S tem je Becker "končal" nedeljsko televizijsko soočenje kot junak vseh tistih Američanov, ki jim je ob letošnji predsedniški kampanji postalo slabo, saj se Clintonova in Trump zdita ekstremno slaba izbira oziroma se zastavlja celo vprašanje, kateri med njiju je manj slaba izbira. V tej zastrupljeni klimi je bil pojav Karla Beckerja skorajda hollywoodski, takšni pa so bili tudi odzivi nanj; na socialnih omrežjih je v trenutku postal zvezda, pojavilo pa se je tudi precej pozivov, naj kandidira za predsednika, ker je več kot očitno boljši od obstoječe "alternative".
Karl Becker je kasneje povedal, da spada v kategorijo neodločenih volivcev (floating voters) in da se bo odločil šele na koncu, komu bo zaupal svoj glas. Po nedeljskem soočenju je še vedno - neodločen.