Razkrivamo

Z lansko izgubo Kliničnega centra bi lahko pokrili 25.000 plač medicinskih sester!

V Kliničnem centru, največjemu igralcu v slovenskem zdravstvu, se je od 55 milijonov evrov izgub v zdravstvu v lanskem letu nabrala skoraj polovica, rekordnih 25 milijonov. Na 100 milijonov evrov podlage, ki naj bi jih bila po lastnih navedbah ta bolnišnica dolžna dobaviteljem iz preteklih let! Skupna izguba znaša torej že 125 milijonov evrov! Toliko je vsem skupaj dolgoval UKC Ljubljana konec leta 2016. To pa je četrtina celotnega letnega proračuna naše največje in univerzitetne bolnišnice.

20.03.2017 01:00
Piše: Uredništvo
Ključne besede:   UKCL   Klinični center   izguba   Andraž Kopač   Tomaž Glažar   Brigita Čokl   Svet UKCL

Foto: TV Slovenija

UKC Ljubljana je v katastrofalnem minusu zaradi nabav nekajkrat preplačanega medicinskega materiala, zdravil in pripomočkov na prirejenih javnih razpisih, od česar imajo koristi vsi tisti posamezniki, ki so vključeni v skorumpirane prehranjevalne verige, ki so se ob odsotnosti slehernih moralnih in etičnih norm razpasle v slovenskem zdravstvu v zadnjih 25 letih!

Junija lani je portal+ kot prvi ekskluzivno objavil interni dokument, ki je pokazal, da je bil UKC Ljubljana že v prvih šestih mesecih leta 2016 v minusu za 12 milijonov evrov. Takrat smo projicirali, da bo izguba do konca leta znašala okrog 19 milijonov, vendar smo bili preveliki optimisti, saj je izguba ob koncu leta znašala rekordnih 25 milijonov evrov. Ker si na žalost povprečni slovenski volilec te številke ni sposoben predstavljati (in je zato razume), bi jo lahko za vse tiste, ki jim boste to zgodbo povedali (opomba: naš portal+ ima v povprečju 50.000 bralcev mesečno, ki so v vseh pogledih nad slovenskim povprečjem, zato ta interpretacija ni namenjena vam, pač pa vsem tistim, ki si zneskov nad pol milijona evrov niso zmožni predstavljati), lahko prevedli takole: 25 milijonov evrov je približno 25.000 plač medicinskih sester na leto. Z drugimi besedami, če uničevalci javnega zdravstva (včasih jih imenujemo tudi zdravniško-dobaviteljska klika) samo iz UKC Ljubljana v lanskem letu ne bi "izčrpali" teh 25 milijonov evrov (izgube), potem bi v letu 2016 vsaka medicinska sestra v Sloveniji lahko prejela kar pet (5!) dodatnih mesečnih plač! Naj nekdo te številke posreduje sindikatu zgaranih medicinskih sester, namreč da so jim v Kliničnem centru lani "zapravili" pet mesečnih plač in da se bo to bržčas ponovilo tudi letos, če se enkrat za spremembo ne bodo uprle, šle na cesto oziroma začele s stavko.

 

Že lansko spomlad smo se spraševali, kaj bo naredil novopečeni in nezakonito imenovani generalni direktor Kliničnega centra Andraž Kopač, diplomirani inženir strojništva, ki je bil pred "vodenjem" naše največje in univerzitetne bolnišnice "direktor" čevljarskega podjetja Alpina, finančnik društva Smučarska zveza Slovenije, vodil pa je tudi neko manjše invalidsko podjetje. No, v največjo nacionalno bolnišnico naj bi Kopač po lastnih besedah prišel predvsem zaradi saniranja finančnega stanja. Ker so mu bile afere v UKC Ljubljana izziv, je še dodal. V tej burleski je Delova novinarka Milena Zupanič, nekoč zadolžena za poliranje javne podobe vsakokratnega direktorja Kliničnega centra, objavila obširen intervju s Kopačem v sobotnem dodatku časopisa Delo. Generalni direktor Andraž Kopač je v tistem osladnem intervjuju razgrnil svoje grandiozne načrte, pri tem pa bi utegnil imeti t.i. nanašalno motnjo. Načrti so se mu namreč razblinili kot milni mehurček, saj na dogajanje v UKC Ljubljana, kot smo opozarjali vnaprej, ni imel, nima niti ne bo imel niti najmanjšega vpliva. Oziroma kot nam je dejal eden od naših virov: Kopač ni tam zato, da bi vodil UKC ali o čem odločal, ampak je zato, da uboga in podpisuje pogodbe, predvsem ob torkih in sredah, ki mu jih prinašajo formalno podrejene sodelavke. O tem, kolikšen je dejanski vpliv gospoda Kopača v UKC Ljubljana, pove naslednji pripetljaj: čeprav je pred preiskovalno parlamentarno komisijo izjavil, da nima stika s predstavniki zdravniško-dobaviteljskega lobija, je morala Andraža Kopača pred nekaj tedni četica uglednih strokovnjakov UKC Ljubljana, ki so se zbrali na enem od kriznih sestankov, čakati kar nekaj časa. V intervjuju za sobotni Dnevnik je Kopač tudi izjavil, da ker "prihaja od zunaj", ne dobiva spornih sugestij, kaj kupiti in čemu dati prednost; "nihče me ne kliče", naj bi se nasmehnil. Kar je verjetno res, saj mu sestanke "uredijo" drugi. Ni pa res, da nima stikov s predstavniki zdravniško-dobaviteljskega lobija. Prednost pri direktorju pred strokovnjaki, ki so se zbrali na že omenjenem kriznem sestanku in zaman čakali generala Kopača, naj bi imel po naših podatkih sam presvetli Boris Cotič.

 

 

Zamejski milijonarji,  strokovnjaki za trkanje

 

Cotič je tisti zamejski čudežni deček, oderuški preprodajalec stentov iz podjetja Mark Medical d.o.o., ki je vpleten v afero s katastrofalno preplačanimi žilnimi opornicami (stenti), v kateri se je na letnem nivoju predvsem na italijansko stran meje "izgubilo" 2,5 milijona evrov samo iz UKC Ljubljana. Afera se je nalepila na ime Darka Zormana Zakaj je imela Cotičeva avdienca pri generalnem direktorju prednost pred zaposlenimi strokovnjaki UKC Ljubljana, ki so se zbrali na kriznem sestanku, lahko ugibate sami. Kopač po lastnih zagotovilih stikov s predstavniki zdravniško-dobaviteljskega lobija sicer nima.

 

Milojka Kolar Celarc: neodgovorna in nezamenljiva.

 

 

Kopač je kot glavni razlog za lansko katastrofalno izgubo UKC Ljubljana navajal predvsem sprostitev napredovanj v javnem sektorju in pa dejstvo, da bolnišnica ni urejala odpisov neizterljivih terjatev. Kar je pesek v oči vsem davkoplačevalcem. Še enkrat, drage bralke in bralci: UKC Ljubljana je v katastrofalnem minusu zaradi nabav nekajkrat preplačanega medicinskega materiala, zdravil in pripomočkov na prirejenih javnih razpisih, od česar imajo koristi vsi tisti posamezniki, ki so vključeni v skorumpirane prehranjevalne verige, ki so se ob odsotnosti slehernih moralnih in etičnih norm razpasle v slovenskem zdravstvu v zadnjih 25 letih! Verig, ki jih ščitijo vsi: od ostarelih udbašev v ozadju, do skorumpiranih zdravnikov in dobaviteljev, kriminalcev v nabavnih službah, vse do ministrice za zdravje Milojke Kolar Celarc, članice SMC, ki jo vodi etični in moralni profesor ustavnega prava Miro Cerar.

 

Da je z generalnim direktorjem naše največje bolnišnice nekaj hudo narobe, smo opazili tudi na posnetku pričanja na parlamentarni preiskovalni komisiji, ki jo vodi Jelka Godec: Kopač je tam deloval popolnoma zmedeno, dezorientirano, brez osnovnega znanja ali podatkov. Kot bi bil pod vplivom kakšnega zdravila ali substance! Že pred časom smo sarkastično napovedali, da bo najverjetneje naslednji generalni direktor UKCL šimpanz. Vsaj Svet UKC Ljubljana ne bo imel problemov z nepopolno dokumentacijo - o šimpanzih pač ne vodijo evidence o nekaznovanosti...

 

 

Kopaču so določili "guvernanto"

 

Izguba UKC Ljubljana je bila v letu 2016 prevelika, da bi jo skrivali pred javnostjo. Morali so stopiti pred kamere in sklicati novinarsko konferenco. Glavne besede ni imel Andraž Kopač, pač pa predsednik Sveta zavoda Tomaž Glažar. To je tisti lik, ki je leta 2015 na vsak način, nezakonito, brez predstavitve programa želel za direktorja UKC Ljubljana ustoličiti Andreja Baričiča. Se še spomnite burleske z umeščanjem tega mednarodnega poslovneža, ki so mu zaradi preobilice dela zgnili paradižniki na blejskem vrtu? Tistega Baričiča, ki je takoj po imenovanju za v.d. generalnega direktorja izginil na zasluženi dopust v ZDA. Tistega Baričiča, s katerim je po hodnikih UKC Ljubljana poplesavala nezamenljiva ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc.

 

Tomaž Glažar, predsednik Sveta UKC Ljubljana

 

 

Stanje v UKC Ljubljana in možne rešitve je torej predstavil tisti Tomaž Glažar, ki se je javno pridušal, da bo v primeru neumestitve Andreja Baričiča za šefa s polnimi pooblastili nemudoma odstopil. Mož beseda danes predstavlja razloge za katastrofalno izgubo in možne rešitve, pravkar pa je bil tudi ponovno "izvoljen" v Svet zavoda UKC Ljubljana. Njegov Svet je nad katastrofalno izgubo v UKC Ljubljana "razočaran"; da, prav ste slišali, člani sveta zavoda, ki bi morali bdeti nad delovanjem Klinčnega centra, se raje sprenevedajo. Pri tem pa perverzije še ni konec: Glažarjev svet modrecev bo dal Andražu Kopaču še eno možnost, da poskrbi za preobrat. Toda za vsak primer so mu določili guvernanto, saj je z njim očitno nekaj narobe. Za Kopača bo v prihodnje "skrbela" kar superbabica Brigita Čokl. Se je spomnite? To je tista članica Sveta UKC Ljubljana, ki je konec leta 2015 "uskočila" kot začasna v.d. direktorica UKC Ljubljana po fiasku z Andrejem Baričičem. Že takorekoč v penzionu Čoklova še zjutraj ni vedela, da bo popoldan že v.d. direktorice. Dokler ni zazvonil telefon maršala slovenskega zdravstvenega zakulisja. Brigita Čokl je kasneje v nekem trenutku slabosti iskreno in javno izjavila, da se na vodstvo UKC Ljubljana ves čas izvajajo hudi pritiski članov zdravniško-dobaviteljskega lobija. Predvsem s strani čudežnih zamejskih dečkov, tistih blizu zloglasne udbaške skupine Safti. Čoklova je v parlamentu javno izjavila, da ti "gospodje", če ne dosežejo svojega, potrkajo na vsa vrata, če je treba tudi pri predsedniku vlade ali države. Čoklova je te za marsikoga šokantne izjave kasneje omilila oziroma jih celo preklicala. Je nekdo premočno "potrkal"?

 

In za konec: gospod Glažar, cene žilnih opornic lahko seveda dodatno znižujete, ampak raje se lotite organiziranega kriminala še na drugih področjih, če si upate. Nekaj namigov: srčne zaklopke, srčni spodbujevalniki, ortopedski material, dializni material.

KOMENTIRAJTE
PRIKAŽI KOMENTARJE
7
Pozabite na drugi blok jedrske elektrarne v Krškem, vladno koalicijo so očitno potiho prevzeli špekulativni interesi
17
29.03.2023 00:55
Kdo se igra s projektom drugega bloka jedrske elektrarne v Krškem? Če ste mislili, da bo oblast vsaj v tem primeru ravnala ... Več.
Piše: Uredništvo
Uničevanje izvoznega potenciala IZUM-a pod pokroviteljstvom Direktorata za znanost na Ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in inovacije
5
27.03.2023 21:20
Na današnji dan pred petimi leti je vodilni avtor sistemov COBISS in SICRIS, pobudnik ustanovitve in dolgoletni direktor IZUM-a ... Več.
Piše: Tomaž Seljak
Iranska atomska bomba: V koliko dneh ali največ tednih bo Iran postal član jedrskega kluba?
10
22.03.2023 22:00
Ali se islamska republika, ki je že vrsto let zaradi svojega jedrskega programa tarča mednarodnih sankcij, lahko kmalu uvrsti v ... Več.
Piše: Uredništvo
Cyber-espionage and data theft by Chinese entities concerns Norway and the Netherlands
1
21.03.2023 07:00
Cyber-espionage is a long-time Chinese national priority aimed at strengthening its geopolitical position. The experts and ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Kako so ponižani Rusi zavrnili demokracijo in zakaj so Putina sprejeli kot odrešenika
16
15.03.2023 21:30
Ruska invazija na Ukrajino ta hip predstavlja največji izziv za demokracijo po svetu. Prizadevanje Ukrajine, da ohrani svojo ... Več.
Piše: Maksimiljan Fras
Umik Rusije iz dogovora Novi Start: Med zadrževanjem in politično strategijo
9
14.03.2023 20:00
Vladimir Putin je v svojem govoru pred rusko zvezno skupščino 21. februarja napovedal, da bo Rusija začasno prekinila ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Money Trapping and China’s Military Espionage
6
09.03.2023 21:11
Chinese targeting of former military officials for military espionage is a significant concern for many nations. This type of ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Trgovanje z Rusijo v času sankcij: Tudi Slovenija pomaga Putinu financirati vojno ...
13
07.03.2023 22:06
Kakšni so trgovinski tokovi Slovenije z Rusijo od uvedbe sankcij, ki smo se jim pridružili tudi v Sloveniji? Pogledali smo ... Več.
Piše: Bine Kordež
United States leads global group announcing tech sanctions against China
15
02.03.2023 19:00
China cringes in anger as Japan and The Netherlands join the United States to control Chinas access to materials for ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Kako je ukrajinsko zdravstvo preživelo prvo leto vojne
11
01.03.2023 22:20
Minilo je prvo leto vojaških spopadov v Ukrajini. V javnosti se je zelo veliko govorilo o politiki, vojaških aktivnostih in ... Več.
Piše: Milan Krek
Italijanska zunanja politika na Balkanu: Od besed k dejanjem?
6
28.02.2023 20:02
Več Italije na Balkanu in pospeševanje procesa evropskega povezovanja regije. To so prednostne naloge italijanske vlade, kot sta ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Temna stran zelenega prehoda (2/2): Kako je Kitajska s pomočjo redkih kovin izzvala Zahod
17
25.02.2023 23:59
Pri oskrbi z redkimi kovinami je Zahod prepuščen na milost in nemilost Kitajski, ki je danes glavna proizvajalka mineralov, ki ... Več.
Piše: Maksimiljan Fras
Politika Giorgie Meloni v Sredozemlju: Od četrte obale* do energetske varnosti?
12
21.02.2023 22:00
Dinamika nove rimske vlade v Sredozemlju ne kaže veliko vzporednic z obnovljeno postfašistično tradicijo, dotika pa se vseh ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Temna stran zelenega prehoda (1/2): Slon v sobi, ki ga nihče ne opazi
16
20.02.2023 19:00
Odločitev Evropskega parlamenta o propovedi izdelave avtomobilov z notranjim izgorevanjem po letu 2035 je na prvi pogled ... Več.
Piše: Maksimiljan Fras
Space and near-space areas in high use of China for surveillance
9
16.02.2023 20:00
In the world of intelligence, China has tried every means to develop technologies to trick its rivals. While the US Navy was ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Ali je na obzorju konec rusko-ukrajinske vojne? Ta trenutek zagotovo še ne ...
20
13.02.2023 20:00
Ob bližajoči se prvi obletnici Putinove vojne proti Ukrajini, ki se je začela 24. februarja 2022 v zgodnjih jutranjih urah, je ... Več.
Piše: Uredništvo
Chinese Cellular Chips, Next Biggest Threat to the World
11
02.02.2023 22:00
Chinese cellular chips pose the greatest threat to the world, warns a report published recently by British diplomat Charles ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Izključitev Rusije iz sistema SWIFT je priložnost za Kitajsko in za internacionalizacijo juana
9
30.01.2023 23:00
Gospodarske sankcije, ki jih je zahodni blok naložil Rusiji, vedno bolj postajajo dvorezni meč. Njihov glavni namen je bil ... Več.
Piše: Valerio Fabbri
Manevrskega prostora za višje plače v Sloveniji na žalost takorekoč ni
15
29.01.2023 22:05
Zadnje mesece se v Sloveniji soočamo z vse večjimi pritiski za dvig plač. Temu je botrovala predvsem visoka rast cen, pa tudi ... Več.
Piše: Bine Kordež
Odgovor na vprašanje, kdo najbolj ogroža Rusijo, je enostaven: Rusija.
41
26.01.2023 20:12
Ruska paranoja, ki je značilna za avtoritarne režime, ne pojenjuje. V zadnjih tednih je več pomembnih kremeljskih politikov, ... Več.
Piše: Maksimiljan Fras
1 2 3 4 5  ... 

Najbolj brano

01/
Izgubljena čast Mateja Accetta in specialna operacija proti RTV Slovenija
Dejan Steinbuch
Ogledov: 2.060
02/
Prvo leto Roberta Goloba: Leto (izgubljenih) priložnosti?
Anže Logar
Ogledov: 1.770
03/
Dohodninska reforma: Obdavčitev zgolj nepremičnin, ne pa tudi drugega premoženja, ni niti poštena niti skladna z ustavo!
Ivan Simič
Ogledov: 1.729
04/
Naj zdaj minister za zdravje pojasni, kako prejema plačilo za svoje delo v zasebnem zdravstvu
Milan Krek
Ogledov: 1.780
05/
Pozabite na drugi blok jedrske elektrarne v Krškem, vladno koalicijo so očitno potiho prevzeli špekulativni interesi
Uredništvo
Ogledov: 1.156
06/
Adijo, Afrika? Omahovanje Zahoda bo na stežaj odprlo vrata Kitajcem in Rusom
Andraž Šest
Ogledov: 1.613
07/
Uničevanje izvoznega potenciala IZUM-a pod pokroviteljstvom Direktorata za znanost na Ministrstvu za visoko šolstvo, znanost in inovacije
Tomaž Seljak
Ogledov: 983
08/
Iranska atomska bomba: V koliko dneh ali največ tednih bo Iran postal član jedrskega kluba?
Uredništvo
Ogledov: 1.087
09/
Nedeljsko berilo: Kultura in prosveta, to naša (levičarska) bo osveta!
Denis Poniž
Ogledov: 455
10/
Sovražnosti sovražnikov sovražnega govora
Denis Poniž
Ogledov: 3.331