Pred nedeljskim predsedniškim finalnim obračunom med Marjanom Šarcem in Borutom Pahorjem smo na portalu+ zbrali nekaj najbolj odmevnih izjav aktualnega predsednika, ki si po našem mnenju zaslužijo pozornost volivcev, saj kažejo na očitne Pahorjeve spodrsljaje in šibke točke. Marjan Šarec jih sicer lahko izkoristi le še danes, zadnji dan pred začetkom prevolilnega molka, se bodo pa lahko zato vseh Pahorjevih deplasiranih izjav spomnili volivci v nedeljo. Raziskave sicer trenutno kažejo okoli 55:45 za Pahorja, vendar to še ne pomeni, da ni možen tudi preobrat in bo slavil Šarec.
Glavna značilnost prvega kroga predsedniških volitev, ki so bile 22. oktobra, v njem pa se je pomerilo kar devet kandidatk in kandidatov, je bilo precenjevanje Boruta Pahorja. Resda je bil absolutni favorit, vendar je v nasprotju z večino javnomnenjskih anket, objavljenih zadnja dva tedna pred volitvami, na koncu dobil precej manj podpore. Posledično je bila za Pahorja zmaga že v prvem krogu v trenutku odpisana. Se pa je po pričakovanjih v drugi krog uvrstil kamniški župan in nekdanji imitator Marjan Šarec, čeprav z 20-odstotnim zaostankom. In če je v prvem "polčasu" predsedniških volitev zaradi obilice kandidatov, med katerimi je bilo tudi nekaj eksotov, Pahor deloval kot strelovod preostale osmerice, v drugem delu predsedniške volilne kampanje, ko se je soočil z Marjanom Šarcem, ni mogel skriti pomanjkanja vsebine. Ne glede na to, da nas vsi prepričujejo, kako je takorekoč na vseh televizijskih in radijskih soočenjih Pahor gladko povozil protikandidata - naj spomnimo, nekaj podobnega so ameriški mainstream mediji lani jeseni trdili za Hillary Cinton, ko naj bi bila v tv duelih boljša od Donalda Trumpa -, pa je Borut Pahor vseeno med svojimi nastopi izrekel precej misli in trditev, ob katerih ne moremo ostati ravnodušni. Izbrali smo tiste, ki po našem mnenju kažejo vsebinsko šibkost Boruta Pahorja, njegovo dejansko odmaknjenost od življenja navadnih ljudi in občasno celo že nekaj tiste nadustosti, zaradi katere je bil leta 2012 v drugem krogu predsedniških volitev poražen Pahorjev tedanji tekmec Danilo Türk.
Borut Pahor je 2.11.2017 na soočenju na POP TV povedal, da ve, da bo zmagal.
Šarec očita Pahorju, da se zaradi instagrama življenje Slovencev ni izboljšalo.
Ob Pahorjevem angažmaju v primeru Gorskega zdravnika se moramo prav tako ustaviti: kdo mu lahko brez velike skepse verjame, da se je kot predsednik zavedal vse resnosti razmer v slovenskem zdravstvu, če pa je v svoji funkciji mirno sprejel avstrijskega igralca, ki v priljubljeni televizijski seriji upodablja gorskega zdravnika. Morda precej Slovencev niti ni razmišljalo o tem, da Gorski zdravnik v resnici sploh ni zdravnik in z zdravstvom nima nič. Naj spomnimo, da je ob začetku mandata Pahor sprejel tudi ameriškega režiserja Michaela Moora, ki je v Sloveniji snemal del svojega dokumentarca Where to invade next (vir), Pahor pa se je posledično pojavil kot eden izmed protagnostov v filmu.
Kaj ima Slovenija sploh od tega, da njen predsednik pri vseh težavah, ki nas pestijo v zdravstvu, izgublja čas zato, da se slika z avstrijskim igralcem, ki je večini sveta neznan? Gre za povprečnega igralca, ki ni prejel nobene mednarodne nagrade. Ne opravlja humanitarne dejavnosti. Njegova edina prepoznavna vrednost pri nas je ta, da kot zdravnik nastopa v seriji, ki jo predvaja POP TV ...
Erika Žnidaršič je Pahorju na TV Slovenija povedala svoje glede slikanja z Gorskim zdravnikom.
Fotografiranje z Gorskim zdravnikom je Pahorju očital tudi Šarec
Posebno poglavje pa so seveda tudi t.i. strici iz ozadja. Okoli njih se je v predsedniški volilni kampanji sprožila zanimiva polemika med Šarcem in Pahorjem, ki na Šarčevo izrecno vprašanje, kdo so ti strici, ni želel razkriti ničesar.
Pahor niče povedati, kdo so strici iz ozadja ...
Tviter kampanja od Alfija do Žekša
Svojevrstna predvolilna propaganda pa se je odvila tudi na tviterju pod geslom "Podpora od A do Ž", v kateri so nekateri estradniki, predvsem glasbeniki, pa nekdanji športniki, politiki, redki menedžerji in celo akademiki povedali, zakaj podpirajo Pahorja za predsednika. Uvod v to promocijsko akcijo je v bistvu naredila Tina Maze na začetku novembra na svojem tviter profilu, ko je zapisala: "Predsednik države ni levi ne desni, ampak je predsednik vseh - Borut Pahor." Lepo, čeprav bi kritiki na to odgovorili, da je Borut Pahor predvsem predsednik samega sebe.
Zanimivo je, da se ta kompanja odvija prav v teh zadnjih dveh dneh, kar kaže na ad hoc pristop, ki je značilen za razmere, ko v volilnih štabih zavlada panika.

Pahor sicer ni ljubitelj narodnozabavne glasbe, ampak podpora iz teh krogov ne škodi ...

Malce pravopisa ne bi škodilo: pravilno je Jocova, ne pa Joceva.

Kdo bi si mislil, da ima Blagnetova tako razdelana politična stališča?
Pahorjeva dolgoletna sodelavka Marinka ga bržkone res zelo dobro pozna.
Tudi bivši košarkar in sedanji poslanec Peter Vilfan stavi na Pahorja.