Marsikoga je odločitev, da bo Bojan Požar naposled le vstopil na politični oder, pošteno presenetila. Vendar pa ne vseh. Tisti, ki so julija lani spremljali nastanek njegovega gibanja Druga priložnost, za katerega se je zdelo, da je nastal kot odgovor na Magno, Kemis in ostale ekološke katastrofe, včeraj niso bili posebej presenečeni. Morda je bilo novo kvečjemu to, da se bo - če mu bo seveda uspelo - politični debut začel v njegovem rodnem Mariboru, kjer naj bi ga na kongresu Liste za Maribor izvolili za njenega predsednika, stranko pa potem preimenovali v Listo novinarja Bojana Požarja. "Tak je moj načrt, na jutrišnjem kongresu pa bom javno predstavil tudi svojih 33 programskih točk", pravi Požar, ki bo od 17. ure dalje v prostorih hotela Maribor sredi štajerske prestolnice bržkone vsaj nekaj časa na trnjih: "Verjemite, to je zame in za moje bližnje velik življenjski korak, prepričan pa sem, da ga bomo, skupaj s kolegicami in kolegi, ki se mi pridružujejo na tej poti, tudi zmogel storiti."

Izredni kongres se zagotovo ne bo končal v eni uri, kot predvideva vabilo.
Izredni kongres stranke Lista za Maribor (LMB) se bo danes pričel z nagovorom dosedanjega predsednika Aleša Ariha, čemur sledi kar 12 točk. Deseta točka predvideva volitve novega predsednika stranke in članov drugih organov, v naslednji, tj. enajsti točki pa sledi sprememba imena stranke. Če ne bo nobenih presenečenj, bo torej Bojan Požar kot edini kandidat postal novi predsednik Liste za Maribor, ki se bo hip za tem preimenovala v Listo novinarja Bojana Požarja. Takšnen "scenosled" je za slovensko strankarsko tradicijo in prakso precej neobičajen in posebej, kar bodo nekateri povezali z likom Bojana Požarja, ki je bil doslej v slovenskem medijskem prostoru zagotovo svojstven.
Zapletov torej načeloma ne bi smelo biti - ni pa seveda nobenih zagotovil, da si na izrednem kongresu Liste za Maribor kateri izmed članov oziroma delegatov ne bo kdo želel malce pozornosti in poskrbel za presenečenje takšne ali drugačne vrste. V tem primeru bi nepredvidljivi razplet vsaj teoretično lahko prekrižal načrte Požarju. A kot rečeno, glede na samoumevnost in samozavest njegovega sporočila medijem in povabila na današnji kongres v Mariboru je očitno, da ima Požar "vse pod nadzorom" in da se dosedanje vodstvo te dosedanje lokalne mariborske stranke - mimogrede, ustanovljena je bila že pred 24 leti, njen ustanovitelj pa je bil nekdanji mariborski župan Alojz Križman - strinja z revolucionarnimi spremembami, ki jih lahko prinese Požarjeva inavguracija za predsednika.
Bojan Požar je bil doslej precej skrivnosten okoli imen bodočih vodilnih članov "svoje" stranke, prav tako ni želel razkriti, koga si želi med kandidati. Izjema je Tino Mamić, nekdanji urednik Primorskih novic in predsednik Združenja novinarjev in publicistov. Nekateri so med potencialnimi Požarjevimi strankarskimi somišljeniki omenjali še nekdanjega člana LDS in Zaresovega ministra za gospodarstvo Mateja Lahovnika, ter celo Aljuša Pertinača, bivšega člana socialnih demokratov, kasnejšega visokega uradnika na ministrstvu za šolstvo ter aktualnega sovoditelja oddaje VV Faktor, katere urednik je Bojan Požar.

Je Reporter posvetil toliko pozornosti Požarju tudi zaradi kljubovanja Janši?
V pogovoru za tednik Reporter je Požar sicer dejal, da bo poskušal ustavariti novo politično platformo, ki se bo borila proti globoki državi. Kaj natanko to pomeni, bomo morali še počakati. Podobno velja za 33. programskih točk, iz katerih naj bi se Požarjeva stranka profilirala kot sredinska in liberalna stranka. Medtem pa se na socialnih omrežjih odvija žolčna polemika o tem, ali gre za dobro ali slabo oziroma pametno ali nespametno potezo Bojana Požarja. Marsikodo misli, da je Požarja za politiko enostavno škoda, saj mu bo usoda namenila pot od vplivnega novinarja do slabega politika.