Komentar

Kazenski bataljoni Evropske unije

Kaznovalna miselnost v Evropski komisiji in Evropskem parlamentu me spominja na nekdanje kazenske bataljone, piše naš britanski kolumnist Keith Miles, iz ob tem izpostavlja primer poljskega podpredsednika Evropskega parlamenta Ryszarda Czarneckega in ugotavlja, da kazenskih bataljonov ne vodita učinkovitost ali poštena igra, fairplay, pač pa čisto nekaj drugega. Da dvojnih meril, ki jih znotraj Evropske unije ne moremo več spregledati, niti ne omenjamo. 

15.02.2018 22:39
Piše: Keith Miles
Ključne besede:   Evropska unija   Brexit   Evropska komisija   Evropski parlament   Ryszardi Czarnecki

Foto: Tapatalk.com

Zakaj bodo Evropski parlament zmanjšali samo za 46 članov, od 751 na 705, če pa bo odšlo 73 britanskih poslancev? Zakaj jih ne bo manj 73?

V nedavnem tiskovnem poročilu je pisalo, da je sekretar britanskega Brexita kritiziral tako imenovane "obremenilne" dokumente, ki so se v zadnjih tednih pojavili v Bruslju. Bi moralo to koga presenetiti? Mene zagotovo ni. Zadnjim ukrepom, uperjenim proti poljski vladi, ki želi v sodnem sistemu počistiti ostanke totalitarnih sodnikov, je sledila odstavitev Ryszarda Czarneckega z mesta podpredsednika Evropskega parlamenta. Zdi se, da v Bruslju prevladuje kaznovalna miselnost, tako v komisiji kot v parlamentu. Ta miselnost je osredotočena v poslanstvo formiranja Združenih republik Evrope, v kateri bodo članice le pokrajine, ki ne bodo imele niti take moči, kot jo imajo države v ZDA.

 

To me spominja na kazenske bataljone, ki so bili del kontinentalnih armad in dejansko neznani v Veliki Britaniji, Združenih državah, Avstraliji in Kanadi. Te bataljone so si najprej izmislili v času Napoleona in so mnogo let obstajali v Franciji. Osnovali so jih tudi v Italiji, Nemčiji in Sovjetski zvezi. Njihov namen je bil mobilizirati kriminalce in s primeri vcepljati disciplino celotnemu vojaštvu. Takšna miselnost je bila opazna v ekipah, poslanih v Grčijo in na Ciper kot del evropskega črta, kako disciplinirati finančni in bančni sektor ter vladni proračun. Slovenski bančni sektor s svojo bančno luknjo se je za las izognil tej situaciji, čeprav ostaja še odprto, ali bo sledila "kazenska" ekspedicija zaradi NLB.

 

Kazenskih postopkov ne vodita fair-play ali učinkovitost, temveč potreba po ohranjanju "imperija". Tu je malo ali nič doslednosti:

 

- Zakaj ni bilo kazni zaradi nenehnega neuspeha pri popolnem nadzoru in odobritvi letnih proračunov EU?

- Zakaj sta jo Francija in Nemčija odnesli brez kazni, čeprav sta kršili Pakt stabilnosti?

- Zakaj je Nemčija vsem pravilom navkljub v preteklem letu lahko imela velik proračunski presežek?

- Bo Hrvaška kaznovana, ker ne uboga arbitražne odločitve o meji s Slovenijo?

- Zakaj niso kaznovane države, ki na prvi vstopni točki v EU ne registrirajo beguncev?

 

Kako lahko Nemčija enostransko odpre vrata v Evropsko unijo milijonu ljudi, od katerih večina niso bili begunci, ampak ekonomski migranti? Kot vemo, je to spodbudilo trgovanje z ljudmi.

 

Stopnje korupcije so v mnogih državah EU še vedno visoke. Kje so kazenske ekipe, ki bi se ukvarjale s tem? Te skrite stroške plačuje navaden državljan.

 

Je bil kakšen uradnik "kaznovan" za slabo regulativo in nadzor bank, ki sta se dogajala v osemdesetih letih? In spet davkoplačevalci plačujejo za te napake.

 

Potem je tu še zapravljanje denarja s strani EU. Zakaj bodo Evropski parlament zmanjšali samo za 46 članov, od 751 na 705, če pa bo iz njega odšlo 73 britanskih poslancev? Zakaj ne zmanjšanja za 73? Dodatnih 27 poslancev bo letno stalo okoli 13 milijonov evrov, ki bi jih lahko bolje porabili in pomagali revnim in nezaposlenim. Kdo bo kaznovan? Na to lahko odgovorim: davkoplačevalci v EU!

KOMENTIRAJTE
PRIKAŽI KOMENTARJE
5
Prvo leto svobodnega vladanja: Lažni energetski prerok, ki uvaja ideološki, avtoritarni intervencionistični državni kapitalizem
29
01.06.2023 23:29
Mnogi, tudi nam blizu določenim ekonomskim, ideološkim in sploh družbenim usmeritvam, so v Robertu Golobu videli kar dobrega ... Več.
Piše: Uredništvo
Sončna kraljica
20
30.05.2023 20:04
Kdo je ta ženska? Kaj je počela, preden je srečala premierja? S kom se je družila, s kom je poslovala, s kom je (bila) povezana? ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
Neracionalna, fanatična bitka za slovenski Bahmut po imenu RTV Slovenija
12
29.05.2023 21:46
Prejšnji teden so ruski plačanci, rekrutirani zaporniki, t.i. zasebna vojska Wagner, menda zavzeli več kot 95 % mesta, bolje ... Več.
Piše: Tilen Majnardi
Dokler se novinarji in uredniki ne bodo uprli politikom, se bo politizacija medijev mirno nadaljevala
42
26.05.2023 20:34
Kaj si mislim o petkovi pričakovani odločitvi večine ustavnih sodnikov, da odpravijo začasno zadržanje razvpitega in politično ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
Vatikanska diplomacija: Bolj kot Zahodu je papež glede vojne v Ukrajini blizu stališčem Brazilije, Indije ali Kitajske
16
25.05.2023 19:00
Kakšna je bila doslej vloga vatikanske diplomacije pri iskanju miru v Ukrajini? Zmoten bi bil vtis, da nikakršna, opozarja naš ... Več.
Piše: Božo Cerar
Kam pelje Logarjeva "platformizacija" volilnega kapitala?
23
23.05.2023 19:00
V teh dneh, tednih, mesecih se mnogi sprašujejo, kaj bo, kdaj bo, če sploh bo, naredil Anže Logar s svojim domnevnim kapitalom ... Več.
Piše: Tilen Majnardi
Paradigma revščine ali zakaj bodo naši vnuki morda plavali čez Sredozemlje na jug
14
22.05.2023 21:58
Minuli teden je bila v Evropskem parlamentu konferenca Beyond Growth, kjer so razglabljali, kako narediti Evropo bolj revno ... Več.
Piše: Andraž Šest
Ameriške vojne in dolžniška kriza: "Biti sovražnik Združenih držav je nevarno, toda biti prijatelj je usodno"
13
21.05.2023 21:45
Leta 2000 je državni dolg Združenih držav znašal 3,5 bilijona dolarjev, kar je enako 35 % njihovega bruto domačega proizvoda ... Več.
Piše: Jeffrey Sachs
Odrasli v sobi ali zakaj so Nemci skoraj vedno največji evropski problem
11
15.05.2023 21:00
Odrasli v sobi, tragikomedija grškega režiserja Costa Gavrasa o tem, kako je Evropa pod nemško taktirko reševala Grčijo pred ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
Ali je na obzorju premik v smeri odločanja s kvalificirano večino tudi na področju zunanjepolitičnih zadev Evropske unije?
24
14.05.2023 17:00
Po trenutno veljavni ureditvi se vse zunanjepolitične odločitve v Evropski uniji sprejemajo s soglasjem. Tega je bilo nekoč, ko ... Več.
Piše: Božo Cerar
Paradigma tabúiziranja samokritike mnenjskih voditeljev slovenske "liberalne sredine" ovira rojstvo pristno liberalno-sredinske stranke
30
11.05.2023 20:00
Ukoreninjen tabu samokritike t.i. liberalno-sredinskega prostora je neusahljivi vir opustošenja volilnega zaupanja v tem ... Več.
Piše: Žiga Stupica
Evtanazija razuma
27
10.05.2023 21:15
Po dobrem letu od zadnjih volitev se zdi, da Slovenija, njeni, naši vodilni nikakor ne najdejo ustrezne, osnovne sporazumne ... Več.
Piše: Tilen Majnardi
Brezpilotno letalo obljub
19
08.05.2023 22:28
Zdaj pravijo, da ne bodo več govorili in obljubljali, ampak samo še delali. Ne bo več obljub, samo še rezultati torej. Super. ... Več.
Piše: Anže Logar
Brez golobčka ni Benetk ali zakaj je Janez Janša edino zagotovilo, da levica ohranja oblast
36
04.05.2023 22:52
Potujoči cirkus Pavla Ruparja je bilo najlepše darilo Robertu Golobu in njegovi vladi, ki je lahko hvaležna tudi Janezu Janši, ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
Ustavna prepoved delovanja Levice: Bo tovarišica Vrečko naslednjič pozirala s krampom pred Hudo jamo?
40
30.04.2023 19:40
Prejšnji sistem ni bil demokratičen in je sistematično kršil temeljne človekove pravice in svoboščine. V tem sistemu je bila na ... Več.
Piše: Dejan Steinbuch
Tabú opustošenja volilnega zaupanja in enačbe pravne države v slovenski "liberalni sredini"
25
27.04.2023 19:00
V srži problema je konflikt med dvema medsebojno izključujočima hierarhično temeljnima vrednotama, in sicer na eni strani ... Več.
Piše: Žiga Stupica
Policija kot raziskovalec javnega mnenja?
14
25.04.2023 19:53
Zadnje dni je javnost (upravičeno) razburila novica o obisku policistov na zasebnih zemljiščih, pri kmetih, ki naj bi se ... Več.
Piše: Tilen Majnardi
Reševanje iz jame ali kako je, če nas vodijo ministri brez prepotrebne empatije
27
20.04.2023 21:00
Iz sto metrov globokega brezna na Cerkniškem jevelika skupina požrtvovalnih in dobro usposobljenih prostovoljcev, med njimi so ... Več.
Piše: Milan Krek
Alternativa "muzejski" interpelaciji
24
19.04.2023 20:59
V sredo je v Državnem zboru potekala razprava o interpelaciji vlade. Interpelacija je sicer z ustavo določen institut ... Več.
Piše: Tilen Majnardi
Dalle stelle alle stalle: Od zvezd do hleva
13
18.04.2023 20:00
Ali smo lahko dosegli še nižji nivo vladanja, komunikacije, politike, sprenevedanja koalicijskih poslank in poslancev? Splošnega ... Več.
Piše: Elena Pečarič
1 2 3 4 5  ... 

Najbolj brano

01/
Sončna kraljica
Dejan Steinbuch
Ogledov: 2.185
02/
Dokler se novinarji in uredniki ne bodo uprli politikom, se bo politizacija medijev mirno nadaljevala
Dejan Steinbuch
Ogledov: 2.151
03/
Prvo leto svobodnega vladanja: Lažni energetski prerok, ki uvaja ideološki, avtoritarni intervencionistični državni kapitalizem
Uredništvo
Ogledov: 1.701
04/
Neracionalna, fanatična bitka za slovenski Bahmut po imenu RTV Slovenija
Tilen Majnardi
Ogledov: 1.550
05/
Vatikanska diplomacija: Bolj kot Zahodu je papež glede vojne v Ukrajini blizu stališčem Brazilije, Indije ali Kitajske
Božo Cerar
Ogledov: 1.221
06/
Evtanazija ali evgenika? Kaj lahko pomeni dobra smrt* v neoliberalnem obdobju človeštva
Milan Krek
Ogledov: 1.159
07/
Odnosi med Italijo in Slovenijo so odlični in tako dobro uveljavljeni, da so odporni tudi na menjave vlad
Valerio Fabbri
Ogledov: 783
08/
Kam pelje Logarjeva "platformizacija" volilnega kapitala?
Tilen Majnardi
Ogledov: 1.830
09/
China's debt diplomacy is facing pushback in Central Asia
Valerio Fabbri
Ogledov: 498
10/
Paradigma revščine ali zakaj bodo naši vnuki morda plavali čez Sredozemlje na jug
Andraž Šest
Ogledov: 2.082