Nekdanja ministrica za kulturo, zdaj poslanka v državnem zboru Julijana Bizjak Mlakar, nam je poslala odgovor na članek, objavljen 13. marca na portalu+ z naslovom "POP TV: Bitka za 100 milijonov dobička na račun "obvezne naročnine" se nadaljuje" (vir). Skladno z Zakonom o medijih ga objavljamo na istem mestu, kot je bil objavljen članek, na katerega se nanaša.
Iz članka z naslovom POP TV: Bitka za 100 milijonov dobička na račun "obvezne naročnine" se nadaljuje (vir), z dne 13.3.2018 je precej očitno, da gre za medijsko vojno med določenimi akterji na medijskem področju, v katero se skuša neutemeljeno vključiti tudi mene. Ne drži namreč nobena izmed spornih navedb o meni v vašem članku. Kakovosten novinar bi se o zadevi najprej pozanimal pri osebi, o kateri piše, kar pa novinar vašega portala ni storil. Potem bi, prepričana sem, odpadle tudi nesmiselne navedbe iz novinarjevega članka. Po krivici se me obtožuje sestankovanja z domnevnimi lobiji, katerih sestankov naj bi ne prijavila KPK. Takšnih sestankov sploh ni bilo. Prav tako ni bilo nobenih grozilnih pisem z moje strani. Funkcionarji smo dolžni po zakonu prijavljati KPK vse lobistične stike. Tudi, ko mi je bil na e-naslov poslan predlog Zakona o medijih Medijske zbornice, sem prijavila KPK stik s predlogom zakona Medijske zbornice, podobno kot so to naredili poslanski kolegi.
Nesmiselne so tudi navedbe novinarja glede pozivov radijev, kar naj bi vodilo v moje maščevanje. To preizkušnjo sem namreč tedaj uspešno prestala, si na tej izkušnji celo zgradila ugled in res ne vem, zakaj bi imela do tega zamero. Na čas svojega ministrovanja imam namreč prijetne spomine.
V članku se me zmotno uvršča na napačno stran. Že iz mojega ustnega poslanskega vprašanja ministru Koprivnikarju v zvezi z dogovorom predsednika Vlade RS oz. članov Vlade RS z direktorjem KKR Global Instituta, g. Davidom Petreusom, ki sem mu ga zastavila na 35. seji Državnega zbora RS, jasno izhaja, da sem bila zgrožena nad tem, kar se je zgodilo v Sloveniji v povezavi z družbo United in ameriškim skladom KKR.
Omenja se predlog Zakona o medijih, ki ga je oblikovala Medijska zbornica in naj bi ga vložil poslanec Matić, kar naj bi mu naročil predsednik vlade. Zakona ne bi želela komentirati v vsebinah, ki se jih omenja, saj so bile šele pred kratkim vključene v predlog zakona.
Edina stalnica predloga zakona Medijske zbornice so členi, ki glasbo v slovenskem jeziku ponovno potiskajo v neslišnost in onemogočajo razvoj nove slovenske glasbe. Takšnim členom, ker so ti v nasprotju z javnim interesom, bom, v kolikor se bo tak predlog pojavil v parlamentarnem postopku, kot poslanka seveda nasprotovala. Prosim vas, da se v prihodnje po nemarnem ne uporablja mojega imena, saj sem vam za morebitna vprašanja in pojasnila na razpolago.
S spoštovanjem,
mag. Julijana Bizjak Mlakar, poslanka